Шановні батьки!

Правила прийому та перебування дітей в Херсонському ясла-садку №5

Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження (підстава: статут ясел-садка). Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність. За дитиною зберігається місце в дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, що їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів) (підстатва: статут ясел-садка)

Відрахування дитини з дошкільного закладу може здійснюватись:

За бажанням батьків або осіб, що їх замінюють; На підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що включає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу; У разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців. Адміністрація ДНЗ повинна письмово повідомити батьків про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів (підстава: Закон України «Про дошкільну освіту»)

Харчування дітей у ДНЗ та його кратність залежить від режиму роботи закладу і є трьохразовим.

Медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками. Які входять до штату цього закладу або відповідних закладів охорони здоров'я, і передбачає проведення обов'язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на до госпітальному етапі, інформування батьків або осіб, що їх замінюють. (статут ясел-садка)

Батьки зобов'язані:

Вносити встановлену плату за утримання дитини в навчальному закладі до 10 числа поточного місяця (рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.01.2012р. №2 ). Своєчасно вносити платню за надання додаткових послуг, якщо такі мають місце (Договір). Віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов'язково особисто, не передовіряти її неповнолітнім особам (інструкція з безпеки життєдіяльності дітей). Приводити дитину здоровою, чисто вдягненою, охайною, у відповідності до санітарно-гігієнічних правил («Санитарные правила устройства и содержания детей в дошкольных учреждениях от 11.03.1985г.»). Дотримуватись режиму роботи навчального закладу, приводити та забирати дитину вчасно (правила внутрішнього розпорядку ясел-садка). Своєчасно сповіщати вихователів про відсутність дитини у навчальному закладі і причини її відсутності (статут ясел-садка). У разі відсутності дитини більше 3-х днів надати довідку від лікаря про медичне обстеження і можливість відвідування нею дитячого колективу (статут ясел-садка). У разі тимчасової відсутності дитини сповіщати, як дитина буде відвідувати навчальний заклад після 20 числа поточного місяця.

Батьки мають право:

Вносити пропозиції щодо роботи з дітьми, організації додаткових послуг; Відвідувати заняття та інші навчально-виховні заходи; Заслуховувати звіти керівника про роботу навчального закладу; Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім'ю від обов'язкувиховувати, розвивати й навчати її в родинному колі. Нести відповідальність за розвиток, виховання і навчання дітей, збереження їхнього здоров'я, людської гідності.

Шановні батьки!


Набір дітей на 2018-2019 н.р. завершено:


І молодша група (діти віком від 2 до 3 років) – протягом року у разі вивільнених місць;
ІІ молодша група (діти віком від 3 до 4 років) – протягом року у разі вивільнених місць;
Середня група (діти віком від 4 до 5 років) – протягом року у разі вивільнених місць;
Змішана група (діти віком від 3 до 6 років) – на 2018-2019 н.р. добір 3 дітей;
Експериментальна (діти віком від 2.5 до 6 років) – протягом року у разі вивільнених місць;
Старша група (діти віком від 5 до 6 років) – протягом року у разі вивільнених місць.


Перспектива набору на 2019-2020 н.р.:

І молодша група (діти віком від 2 до 3 років) – 44 дитини;
ІІ молодша група (діти віком від 3 до 4 років) – 8 дітей;
Середня група (діти віком від 4 до 5 років) – у разі вивільнених місць;
Змішана група (діти віком від 3 до 6 років) – 17 дітей;
Експериментальна (діти віком від 2.5 до 6 років) – 7 дітей;
Старша група (діти віком від 5 до 6 років) – у разі вивільнених місць.

Перспектива набору на 2020-2021 н.р.:

І молодша група (діти віком від 2 до 3 років) – 44 дитини;
ІІ молодша група (діти віком від 3 до 4 років) – 8 дітей;
Середня група (діти віком від 4 до 5 років) – у разі вивільнених місць;
Змішана група (діти віком від 3 до 6 років) – 14 дітей;
Експериментальна (діти віком від 2.5 до 6 років) – у разі вивільнених місць;
Старша група (діти віком від 5 до 6 років) – у разі вивільнених місць.

Медична сестра радить:

Спалах кору: симптоми, профілактика

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше хворіють діти без щеплень.
Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.

Основні симптоми

У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.
На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.

Профілактика

Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Поради практичного психолога

Як батькам допомогти дуже активній дитині

Деякі діти дуже активні та стрімкі. Вони дуже рано починають скакати, бігати, кричати і на великій швидкості несуться через своє дитинство. Так, дуже активні діти можуть створювати певні проблеми батькам і педагогам, пригнічуючи своєю поведінкою. Але вони зовсім не «проблемні» діти, а просто потребують додаткової підтримки та розуміння оточуючих. Ось як їм можна допомогти.

Зрозумійте енергетичний потенціал вашої дитини

Звичайно, маючи найбільш позитивні наміри, дорослі хочуть, щоб їхня дуже активна дитина поводилась так, нібито вона хтось інший: заспокоїлася, тримала себе в руках, перестала робити щось, що вона робить. Але батьки повинні розуміти, що чим частіше активна дитина чує: «Перестань!», тим більш ізольованою вона стає, як психологічно, так і соціально.

Обов’язково виділяйте спеціальний час для ігор

Гра надає їй упевненості й допомагає почуватися правильно зрозумілою. Спробуйте рухатись у руслі енергетики вашої дитини, а не проти неї, та спостерігайте, як ваш малюк буде поступово перетворюватися з напруженого згустку енергії на щасливу й розслаблену дитину.

Установлюючи обмеження, звертайте увагу на почуття дитини

Оскільки дуже активним дітям уже неодноразово казали зупинитися, пригальмувати, зробити те або це, вони стають «глухими» до словесних обмежень. У такому випадку краще за все діяти без слів: просто підійдіть до дитини, опустить дружню, але тверду руку їй на плече, обніміть її двома руками й таким чином припиніть поведінку, яка виходить за рамки. Якщо ви не станете використовувати крик, накази та критику, а зосередитесь безпосередньо на дитині, присвятивши їй всю свою увагу, у вас буде більше енергії, щоб вислухати її, і ваш малюк зможе щиро відкритись вам.

Вихователь-методист консультує

Сортувати сміття — значить дбати про майбутнє

Сьогодні надзвичайно актуальною і справді болючою проблемою для України і світу в цілому постало питання охорони і раціонального використання природних ресурсів, зокрема, води, землі, повітря, збереження біологічного різноманіття, подолання проблеми глобальної вирубки лісів, зменшення сміттєзвалищ, сортування та переробки сміття.

ЯК СОРТУВАТИ І ЩО КУДИ КЛАСТИ?

1. У контейнер для паперу і картону.
Можна класти:
- газети, каталоги, журнали, рекламні проспекти;
- зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання;
- конверти, книжки без твердої обкладинки;
- картонні ящики та коробки, паперові пакети та паперову тару.

2. У контейнер для органічних відходів.
Можна класти:
- м’ясні та рибні відходи, овочі і фрукти, лушпиння, хліб, напівфабрикати, кондитерські вироби та інші харчові відходи;
- кімнатні рослини та квіти.
Не можна класти:
- олію, молоко, соуси та інші рідкі харчові продукти;
- будь-які рідини;

3. У контейнер для тари.
Можна класти:
- пластикову тару: коробки з-під йогурту, пляшки з-під масла, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів та шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;
- скляну тару;
- металічну тару: консервні банки, металічні кришки, корки від їжі та напоїв.
Не можна класти:
- вимащену у їжі або не до кінця спустошену тару;
- пластикові іграшки;
- тару від небезпечних речовин (наприклад, від побутової хімії);
- тару від аерозолів;
- віконне та листове скло;

4. У пункт збору особливо небезпечних відходів слід відвозити:
- залишки масел та масляні фільтри;
- рештки клею, фарби, лаку та розчинників;
- лампи денного світла;
- медичні відходи;
- хімікати та пестициди;
- ртутні термометри та інші відходи, що містять ртуть;
- батарейки та акумулятори.

Пам’ятка «Чиста країна – здорові всі ми»

  • Збір макулатури рятує дерева, економить воду та електроенергію!
  • У процесі переробки харчових відходів виробляється біогаз, як альтернативний вид пального для автомобілів або джерело енергії.
  • Переробка скляних пляшок економить електроенергію!
  • Пам’ятай: 1 використана батарейка, здана у спеціальний пункт прийому, рятує одного їжачка, 8 відер води, 2 дерева та 20 квадратних метра землі.
  • Пластикова пляшка, потрапляючи у ґрунт, можуть залишатись там і виділяти шкідливі речовини аж 700 років!
  • Не лінуйся сортувати сміття!

Ясла-садок №5

м. Херсон

logo joom

logoShit

Юридична адреса:

73000 м. Херсон
Вул. Ливарна, 5 
Тел.(0552)494071
е – mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.